Kontakt              Praca, Staż

ŁUCZNICTWO - Klub Sportowy "Wesoła"

Łucznictwo

Warszawska Olimpiada Młodzieży - WOM

W dniu 9 czerwca 2010 na torach Klubu Sportowego Drukarz rozegrany został finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. To jedna z najważniejszych imprez dla dzieci i młodzików rozgrywanych w sezonie letnim, w której startowało sześciu reprezentantów naszej dzielnicy: Klaudia Ładziak (KS Wesoła), Anastazja Stachwiuk (KS Wesoła), Karol Ładziak (KS Wesoła), Jarosław Stolarz (KS Wesoła), Julia Maciejewska (SP 174), Patryk Jaskuła (SP 174).

Na finałach WOM naszą dzielnicę reprezentowało 6 zawodników. Czworo z KS WESOŁA: Klaudia Ładziak w kategorii młodziczek, Anastazja Stachwiuk w tej samej kategorii, Karol Ładziak w kategorii dzieci oraz Jarosław Stolarz w kategorii młodzików. Prócz zawodników z klubu do finału tej imprezy zakwalifikowało się dwoje zawodników ze Szkoły Podstawowej nr. 174: Julia Maciejewska(kategoria dzieci) i Patryk Jaskuła(kategoria młodzik). Swoją przygodę z łucznictwem zaczęli oni na dodatkowych zajęciach organizowanych przez szkołę. Najlepiej spisały się nasze dwie młodziczki, które zdobyły łącznie 6 medali. Na odległość 40 metrów Anastazja Stachwiuk zdobyła złoto, a Klaudia Ładziak srebro. W kolejnej odległości – 30 metrów, role się odwróciły: Klaudia zdobyła złoty medal a Anastazja srebrny. W łącznej klasyfikacji 1 miejsce zajęła Klaudia Ładziak. Anastazja Stachwiuk była 2.

Dzielnie walczyli również pozostali zawodnicy. Wśród młodzików Jarosław Stolarz zajął 23 miejsce, Patryk Jaskuła był 24. W kategorii dzieci Julia Maciejewska uplasowała się na 20 pozycji, a Karol Ładziak na 26.

W klasyfikacji klubowej KS Wesoła zajął 3 miejsce. Wszyscy reprezentanci pobili rekordy życiowe i pokazali prawdziwego ducha walki. Serdecznie gratulujemy!